Тема: Маркетинг та
комп’ютерні презентації .
Мета : Формування на поверхневому рівні поняття спеціальності
“Маркетинг”, поверхневе ознайомлення
учнів з професіями мерчандайзера та
іміджмейкера,узагальнення і систематизація знань з теми”Комп’ютерні презентації”,
формування у учнів поняття про зв’язок шкільного курсу інформатики з сучасним
життям.
Обладнання: Таблиці з поясненнями кожного нового понятя, з
вимогами до презентації, кольоровий папір, ножиці, клей, різні види стартових
пакетів, чашки , прапорці, пакети з ознаками
різних фірм.
Хід уроку
Вчитель:
Діти, так як, інформатика-наука
про інформацію , а зокрема про її передачу ,збереження, сприйняття,
перетворення то мета нашого уроку буде така: якомога більше передати, сприйняти
, обробити, зберегти інформації про спеціальність “Маркетинг”, закріпити уміння
та навички створювати комп’ютерні презентації
і зрозуміти зв’язок шкільного курсу інформатики з сучасним життям.
1.
Усне
опитування
·
Що означає
комп’ютерна презентація?
·
Для чого
створюються комп’ютерні презентації?
·
Правила ТБ
2.Діти, так як екзамени в багатьох школах і вузах України
здійснюються у вигляді вхідного тестування ,то перевірку інших правил виконаємо у вигляді тестів (додається до
конспекту) (тести перевіряються за допомогою
взаємоперевірки і оцінки виставляються зразу ж на дошці напроти
написаних прізвищ)
3.Через декілька місяців вам
прийдеться остаточно визначитись на
вибраній вами професії. Дехто з вас вже зробив свій вибір, а дехто перебуває у
пошуку такої професії, щоб і робота була
пристойна і зарплатня висока і щоб вчитись було цікаво. Я не буду нав’язувати
вам сво думку, але можливо після
сьогоднішнього уроку дехто з вас зробить свій вибір, тому що тема “Комп’ютерні
презентації”, яку ми вивчили на уроках інформатики , тісно пов’язана з
спеціальністю “Маркетинг”, яку ви можете отримати навіть у Кіровоградських
ВУЗах : МАУП, КІК, КДНТУ(КІСМ)…
Маркетинг являє собою
·
Вивчення
суб’єктів ринкової діяльності
·
Формування
іміджу фірми
·
Організація
рекламної кампанії
·
Вивчення
ситуації на ринку товарів і послуг конкурентів
·
Підготовка
пропозицій керівникові, щодо підвищення ефективності діяльності фірми на ринку…
( Дітям роздаються буклети з
поясненням спеціальності “ Маркетинг” )
(додається до конспекту)
4. Вчитель: Я хотів б зупинитися на
двох посадах , які ви зможете займати , коли одержите цю спеціальність. Це МЕРЧАНДАЙЗЕР та
ІМІДЖМЕЙКЕР, найбільш потрібні на даний час усим комерційним підприємствам
працівники ,про що свідчать оголошення в газетах. ( Дітям пропонується
прочитати підібрані оголошення)
Мерчандайзер- це товарознавець,
консультант з продажу товару.
( вчитель наводить такі приклади:
·
Магазин
“Ельдорадо”, “АТБ”, “АБВ”, «КИШЕНЯ», «ЕПІЦЕНТР»…
·
Консультанти з
продажу товару різних косметичних фірм)
Учитель:Діти, всі ви колись відвідували
магазин “Ельдорадо” Ви бачили молодь у жовтих сорочках, які метушаться по
магазину і не пропускають можливості
запропонувати клієнту самий вигідний
товар. В роботу мерчандайзера входять не тільки ці функціі. Він повинен уміти
розкласти правильно товар на полицях, щоб прорекламувати його з кращої сторони,
він повинен володіти інформацією про кожну річ, яка продається і вміти
розповісти про неї клієнтам
Вчитель: Зараз, в ролі мерчандайзера
, перед вами виступить ваша однокласниця , яка
займається продажом косметики
різних фірм.( Тетяна представляє продукцію трьох фірм: “Ейвон”,
“Фаберлік”, “ Оріфлейм”. По закінченню роздає учням пакети від даних фірм, каталоги та
прайс-листи ).
5. Іміджмейкер-це людина,
яка створює імідж фірми . (
Вчитель приводить такі приклади :
передача “ШАНС”, магазин“Ельдорадо”, “МаКДОНАЛЬС”, АЗС типу ТНК та ін., різні мережі телефонного мобільного
зв’язку…) ( На різних прикладах вчитель підводить учнів до того , що основними
параметрами , які створюють імідж фірми є :
·
Назва
·
Умовний колір
оформлення
·
Логотип
·
Одяг
працівників
·
Якісна
прдукція
·
Супутні товари
, які даються в подарунок при покупці продукціі фірми
·
Загальний
вигляд офісів
·
Обставлення
офісів
Учитель: На минулих уроках ви створювали довільні презентації , але в
житті не завжди приходиться робити те , що захочеться. Найчастіше треба буде
робити те, що вимагає керівник.Тому , діти, я ставлю перед вами конкретне
завдання: створити умовно нову телефонну мережу мобільного зв’язку та її імідж
за такими параметрами:
·
Назва мережі
·
Умовний колір
оформлення
·
Логотип мережі
·
Загальний
вигляд стартового пакету
·
Одяг
працівників магазинів
·
супутні товари
, які даються в подарунок при покупці мобільних телефонів( чашка, пакет,
прапорець)
·
Загальний
вигляд магазинів
·
Обставлення
магазинів
·
Нові акції
( Учні об’єднуються у дві групи
).
(
учні першої групи об’єднуються в пари і за комп’ютером
створюють такі презентації :
I.
Презентація
назви, кольору, стартового пакету, логотипу.
( Учні, які створюватимуть дану
презентацію, спочатку слухають уважно що придумає друга група учнів і також
беруть участь у обговоренні, а потім на основі цьго створюють свою презентацію.
Інші учні починають створювати презентацію відразу після поділу на групи)
II.
Обладнання
офісу
III. Автомобілі для працівників фірми
IV. Страви їдальні фірми
V.
Загальний
вигдяд офісів (будівельні роботи)
VI. Відпочинок для працівників фірми
Учні другої групи працюють над
створенням іміджу нової телефонної
мережі мобільного зв’язку. Деякі супутні
товари (конкретніше: можна виготовити прапорець фірми , пакети , обклеїти чашку
( на зразок чашок “Nescafe
“ )) , які мають роздаватися в
подарунок , виготовляються за допомогою кольорового паперу, ножиць, клею. На
даних товарах повинен бкути присутній
логотип, В кінці уроку кожна група прежставляє свою роботу. Оцінка
виставляється у вигляді середнього арифметичного між оцінкою за тести ,
самооцінкою за урок і оцінкою за презентацію чи роботу іміджмейкера. Для
цьго з самого початку уроку на
дошці вчитель готує таку таблицю
Прізвище, ім’я
|
Оцінка за тести
|
Оцінка за презентацію
|
Самооцінка за урок
|
Оцінка за урок
|
Іванов Сергій
|
10
|
11
|
10
|
10
|
Петров Микола
|
9
|
10
|
10
|
10
|
Оцінки за тести на дошці виставляють учні, після того , як перевірять
свого сусіда.( з іншого боку дошки готові відповіді) Оцінки за презентацію і загальна оцінка за урок виставляється
колективно, враховуючи думку вчителя.